Co to jest Euroscola?

Co roku Parlament Europejski zaprasza młodzież w wieku 16-18 lat z krajów członkowskich Unii Europejskiej do udziału w kolejnych edycjach programu Euroscola. Celem konkursu jest wyłonienie klas/grup, które otrzymają zaproszenie na spotkanie Euroscola odbywające się w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Nagrodą w konkursie jest dofinansowywana wizyta w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, gdzie odbywa się spotkanie zwycięzców konkursu Euroscola z całej Unii Europejskiej. Tym sposobem Euroscola umożliwia uczniom odwiedzenie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu i zapoznanie się z jego pracą. Spotkanie Euroscoli trwa jeden dzień w godzinach od 8 do 17.Młodzi ludzie uczestniczą w symulowanych posiedzeniach „komisji parlamentarnych”, a następnie obradują podczas „posiedzenia plenarnego”.

Nasz udział w 2013 roku

W roku 2013 wygraliśmy po raz pierwszy. Jadąc na posiedzenie Parlamentu zajrzeliśmy do Norymbergii i spędziliśmy cały dzień w Paryżu.

Nasz udział w 2017 roku

W zeszłym roku wygraliśmy już po raz drugi i w listopadzie 2017 wyjeżdżamy do Parlamentu Europejskiego. Ponieważ z Rzeszowa do Strasburga jest ponad 1300 kilometrów to po drodze zatrzymamy się jeszcze w Pradze, Monachium i Norymberdze a wracając w Salzburgu i Wiedniu. Dobrze zauważyliście, wycieczki stają się coraz dłuższe i atrakcyjniejsze ;-)

Chcesz się do nas przyłączyć?

Znajdź p. Małgorzatę Malinowską lub p. Annę Puzia

            Zapraszamy :-)

szczęśliwy
12
numerek