„PODARUJ KOMUŚ ŻYCIE”

Już od trzech lat nasza szkoła organizuje „Dzień Dawcy Szpiku”. Akcja odbywa się każdego roku we współpracy z fundacją DKMS (Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska).

W ramach cyklicznych akcji odbywają się spotkania informacyjne dla klas drugich i trzecich na temat przeszczepu szpiku kostnego, możliwość rejestracji potencjalnych dawców, a także spotkanie młodzieży z lekarzem hematologiem.

Podczas trzykrotnej edycji naszej akcji już 210 osób wyraziło swoją gotowość do znalezienia się w bazie danych fundacji DKMS. Zarejestrowane osoby to pełnoletni uczniowie naszej szkoły. Być może ktoś z nich podaruje osobie czekającej na przeszczep szpiku, szansę na nowe życie. Na takie wezwanie odpowiedziała jedna z naszych absolwentek, która zarejestrowała się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Kilka miesięcy po rejestracji została dawcą szpiku dla chorej kobiety. Zaangażowanie naszych uczniów w działania Fundacji DKMS może przynieść nieocenione rezultaty w walce z nowotworami krwi.

Wszystkim, którzy dotąd przyłączyli się do tej szczytnej akcji serdecznie dziękujemy!

Zapraszamy kolejne osoby do stworzenia sobie realnej szansy na podarowanie komuś życia…

 

 

"KROMKA CHLEBA DLA SĄSIADA"

We wtorek 19. 09. 2017 r. w trzech sklepach sieci "Biedronka" na terenie Rzeszowa wolontariusze Szkolnego Koła Caritas odbierali podstawowe artykuły spożywcze dla potrzebujących seniorów.

Akcję można było również wesprzeć wysyłając charytatywne sms-y z hasłem "Kromka" na numer 72052.

Celem akcji było m.in. uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę dzielenia się oraz zwrócenie uwagi na potrzeby seniorów.

Nad przebiegiem akcji z ramienia II LO czuwały panie:
Lidia Cypryś, Joanna Kocór, Dorota Wojnar
 

 

szczęśliwy
12
numerek