„PODARUJ KOMUŚ ŻYCIE”

Już od trzech lat nasza szkoła organizuje „Dzień Dawcy Szpiku”. Akcja odbywa się każdego roku we współpracy z fundacją DKMS (Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska).

W ramach cyklicznych akcji odbywają się spotkania informacyjne dla klas drugich i trzecich na temat przeszczepu szpiku kostnego, możliwość rejestracji potencjalnych dawców, a także spotkanie młodzieży z lekarzem hematologiem.

Podczas trzykrotnej edycji naszej akcji już 210 osób wyraziło swoją gotowość do znalezienia się w bazie danych fundacji DKMS. Zarejestrowane osoby to pełnoletni uczniowie naszej szkoły. Być może ktoś z nich podaruje osobie czekającej na przeszczep szpiku, szansę na nowe życie. Na takie wezwanie odpowiedziała jedna z naszych absolwentek, która zarejestrowała się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Kilka miesięcy po rejestracji została dawcą szpiku dla chorej kobiety. Zaangażowanie naszych uczniów w działania Fundacji DKMS może przynieść nieocenione rezultaty w walce z nowotworami krwi.

Wszystkim, którzy dotąd przyłączyli się do tej szczytnej akcji serdecznie dziękujemy!

Zapraszamy kolejne osoby do stworzenia sobie realnej szansy na podarowanie komuś życia…

Tutaj możecie obejrzeć sprawozdanie z ostatniego (czwartego z kolei) Dnia Dawcy Szpiku zorganizowanego w naszej szkole 

 

 

"KROMKA CHLEBA DLA SĄSIADA"

We wtorek 19. 09. 2017 r. w trzech sklepach sieci "Biedronka" na terenie Rzeszowa wolontariusze Szkolnego Koła Caritas odbierali podstawowe artykuły spożywcze dla potrzebujących seniorów.

Akcję można było również wesprzeć wysyłając charytatywne sms-y z hasłem "Kromka" na numer 72052.

Celem akcji było m.in. uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę dzielenia się oraz zwrócenie uwagi na potrzeby seniorów.

Nad przebiegiem akcji z ramienia II LO czuwały panie:
Lidia Cypryś, Joanna Kocór, Dorota Wojnar
 

 

szczęśliwy
2
numerek