„NA PSA UROK!”
– NASZE UCZENNICE ODCZYNIAJĄ ZŁY LOS ZWIERZĄT

Inicjatywa młodych, chętnych do działania osób, które dostrzegają problem społeczny i chcą nad nim pracować jest czymś, co warto wspierać. Zły los zwierząt z rzeszowskiego Schroniska „Kundelek” postanowiły odczynić nasze uczennice, pomysłodawczynie i organizatorki akcji „Na psa urok!” tworzonej w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii”.

Chcąc poruszyć ludzkie serca do wrażliwości, a ręce do działania – zorganizowały imprezę charytatywną, która odbyła się 5 maja na scenie Bulwarów w Rzeszowie.

Trwające w godzinach 14:00-22:00 składało się się z dwóch części. Pierwsza z nich, trwająca od 14:00-19:00 był to piknik rodzinny ściśle związany z tematyką zwierząt. Liczne atrakcje dla rodzin, dmuchane zjeżdżalnie, balony, popcorn i food trucki towarzyszyły pokazom tresury psów, wywiadom z wolontariuszami schroniska i weterynarzami, czy występom młodych talentów. O godz. 15:00 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego organizowanego dla okolicznych szkół podstawowych. Trwająca od 19 część koncertowa była czymś dla miłośników dobrej muzyki, cudownej atmosfery i wspaniałej zabawy! Swoją obecnością uświetniły ją Dominika Kobiałka, Clockwork Mind, Insani, The Louders oraz finałowo - Le Moor. Na terenie wydarzenia poruszali się wolontariusze, zbierający do puszek datki na rzecz Rzeszowskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt. Podczas imprezy udało się zebrać ponad 1 800 złoty. Kwota zostanie w całości przeznaczona na aktualne potrzeby zwierząt ze Schroniska „Kundelek".

Wiktoria Szpunar