„Watch Docs. Prawa Człowieka”

Objazdowy Festiwal Filmowy „Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie" organizowany został przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą już po raz 11. Co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Uczestniczy w nim około 4 tys. osób, głównie studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jest to największy Objazdowy Festiwal Filmowy organizowany w Polsce. Akcja Watch Docs, oprócz obejrzenia doskonałych dokumentów, daje widzom możliwość zapoznania się z działalnością prospołeczną i zachęca do podjęcia konkretnej aktywności na rzecz Praw Człowieka.

Ogólnopolski Objazdowy Festiwal Filmowy „Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie” organizowany jest od 2003 roku przez Helsińską Fundację Praw Człowieka we współpracy ze Społecznym Instytutem Filmowym. W tym roku Festiwal w Polsce już po raz piętnasty organizowany był we współpracy z organizacjami pozarządowymi i ośrodkami akademickimi.

W trakcie Objazdowego Festiwalu Filmowego wstęp na wszystkie projekcje i imprezy towarzyszące jest bezpłatny. W Rzeszowie impreza odbywa się w dniach od 16 do 19 listopada 2017 r. w Auli Wyższej Szkoły Prawa i Administracji przy ul. Cegielnianej 14 w Rzeszowie. Nasi uczniowie uczestniczą w tym wydarzeniu 16 i 17 listopada - w ramach zorganizowanego wyjścia szkolnego.