„RAJD, RAJD, BIESZCZADZKI RAJD…  ”

12 września, w piękną słoneczną sobotę jesieni, uczniowie naszej szkoły maszerowali początkiem
Głównego Szlaku Beskidzkiego.

Wyruszyliśmy z miejscowości Wołosate przez Rozsypaniec, Halicz, Przełęcz Goprowską na Tarnicę,(1346 m n.p.m.) - najwyższy szczyt polskich Bieszczadów.  Przebyta trasa przebiegała  na odcinku ok. 22,5 km z piękną przejrzystą panoramą na otaczające nas pasma górskie. Słoneczna pogoda dodawała nam sił do wędrówki, którą zakończyliśmy w Ustrzykach Górnych.

Najlepiej opiszą wyjazd wrażenia uczestników:

„Trasa była dość ciężka, ale z dobrym ekwipunkiem i taką świetną ekipą wszystko jest bardziej niż możliwe  ”

„Zapisując się na ten rajd wiedziałam, że skazuję się na pewną śmierć. Na końcu okazało się jednak, że śmierć może być naprawdę przyjemnym doświadczeniem. Polecam wszystkim”

 „Tarnica, Halicz, Rozsypaniec – to wszystko w ciągu jednego dnia. Trasa wymagająca, ale i dająca olbrzymią satysfakcję. Pod koniec było ciężko, jednak wszyscy przezwyciężyliśmy zmęczenie, spowodowane wielogodzinną wędrówką i zakończyliśmy rajd sukcesem. Myślę, że zawsze z uśmiechem będę wspominać ten dzień, choć nogi po wyjeździe bolały jak nigdyJ ”

,,Wyprawa postawiła przed nami niemałe wyzwanie. Pełni energii i z uśmiechem na twarzy pokonywaliśmy kolejne kilometry. Dodatkowo piękne oraz niezapomniane widoki pomogły nam się odprężyć i zapomnieć o szkolnych obowiązkach. Na pewno będę miło wspominać ten czas.”

,,Warto było zmęczyć swoje mięśnie dla pięknych widoków. Tym bardziej dla atmosfery i ludzi!”

,,Dziś po raz pierwszy wyszłam na Tarnicę i było…Fantastycznie! Już nie mogę się doczekać kolejnego rajdu!”