REKOLEKCJE II LO JUŻ ZA NAMI...
 
W pierwszym dniu rekolekcji, oprócz odkrywania tajemnicy Bożej Miłości do każdego z nas, mieliśmy możliwość spotkania z Bogdanem Krzakiem.
 
Życie nie obeszło się z nim delikatnie – wie co to rozwód rodziców, rozstanie z bratem, odrzucenie ze strony mamy i ojca. Znęcano się nad nim psychicznie i fizycznie, musiał wcześnie przejąć obowiązki dorosłych – w końcu nie wytrzymał i chciał odebrać sobie życie. Dołączył do grupy tzw. „kiboli”, zaczął pić i palić. Założył rodzinę i wkrótce zaczął planować rozwód… Próbował odnaleźć się w pogoni za karierą i pieniądzem, ale było tylko gorzej… Teraz jest szczęśliwym mężem, spełnionym ojcem czwórki dzieci i dziadkiem sześciorga wnucząt. Nawrócił się w wieku 24 lat we Wspólnocie Przymierza "Miasto na Górze”, której jest członkiem do dzisiaj, a kilka lat temu zrezygnował z korporacyjnego etatu, aby móc robić to, co naprawdę kocha – pracować z młodzieżą. Jest profesjonalnym wychowawcą i instruktorem Terapii Uzależnień w Katolickim Ośrodku Wychowania i Terapii Młodzieży „Nadzieja” w Bielsku-Białej.
W drugim dniu rekolekcji oprócz odkrywania tajemnicy grzechu mieliśmy możliwość spotkania z Grzegorzem Czerwickim.
 

Grzesiek ma 36 lat, pochodzi z Krakowa. Od 2015 roku po 12 latach w zakładzie karnym udowodnił, że z Bogiem wszystko jest możliwe. Zaczął całkowicie nowe życie, które jest dosłownym przykładem, że nie ma takiego dna, z którego nie można wyjść. Do więzienia trafił w wieku 18 lat. Już wtedy był całkowicie uzależniony od amfetaminy i wielu innych używek. Pochodzi z rozbitej rodziny z problemami alkoholowymi. Na drogę przestępczą wszedł już jako 9 latek, „szkoląc” się z wiekiem w coraz śmielszych kradzieżach. Uzależnienie od alkoholu, narkotyków, czy pornografii tylko pogłębiały stan beznadziei, w której się znajdował. Napady i kradzieże z roku na rok stawały się coraz poważniejsze. Doszedł handel narkotykami.

Takie życie doprowadziło go do całkowitego zagubienia, bezdomności i próby samobójczej. W Zakładzie Karnym robiono zakłady o to, ile Grzesiek „wytrzyma” w nowym życiu. Dawano mu maksymalnie rok. Dziś trwa 5 rok nowego życia byłego więźnia, który nie tylko „wytrwał”, ale wciąż idzie do przodu rozwijając siebie i pomagając innym. W 2018 r. był jednym z bohaterów programu „Ocaleni” w TVP1 oraz prowadzi ogólnopolski program profilaktyczny „Skazany na wolność”.

Jest żywym przykładem dla wszystkich, że można żyć inaczej, dobrze, nawet mając koszmarnie trudne początki.

W trzecim dniu rekolekcji - na zakończenie tego szczególnego czasu łaski, wzięliśmy udział w Eucharystii. Świadectwem swojego życia podzielili się z nami Łukasz i Sylwester ze wspólnoty Cenacolo.
 
Wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie rekolekcji, opiekunom i uczestnikom dziękujemy.