Europejski Dzień Języków w II LO

Dnia 27 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Ta cykliczna, odbywająca się raz w roku impreza ma na celu promowanie nauki języków obcych oraz podkreślenie znaczenia znajomości języków obcych we współczesnym świecie.

Nauczyciele języków obcych oraz uczniowie klas II przygotowali liczne atrakcje i konkursy dla pierwszoklasistów. W auli szkoły przedstawiciele grup międzyoddziałowych brali udział w Quizie Wiedzy o Językach i Kulturze Krajów Europejskich. Następnie miało miejsce wspólne śpiewanie w wersji karaoke największych przebojów po angielsku, niemiecku, hiszpańsku, włosku i francusku. Zaśpiewaliśmy m.in. „Friends”, „Du hast”, „Despacito”, „Ci sarà” i „Dernière Danse”. Spotkanie w auli stanowiło doskonałą okazję dla grup międzyoddziałowych klas I do większego zintegrowania się i poznania szerokiej oferty nauczania języków obcych w naszej szkole.

W tak radosnej atmosferze kontynuowaliśmy zajęcia w salach lekcyjnych, udekorowanych specjalnie na tę okazję. Na pierwszoklasistów czekały tam typowe potrawy kuchni krajów europejskich.

Wspólna degustacja, prezentacje multimedialne oraz rozmowy o Europie zakończyły tegoroczne obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych w II LO.

Do zobaczenia za rok :)