ALEKSANDRA JAROSZ LAUREATKĄ OLIMPIADY WIEDZY O POLSCE I ŚWIECIE WSPÓŁCZESNYM

   Z ogromną radością informuję o wielkim sukcesie uczennicy klasy 3Bg Aleksandry Jarosz , która w sobotę 26 marca wywalczyła tytuł laureata w 63. edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce Świecie Współczesnym.

   Finał olimpiady składał się z dwóch etapów, podczas których uczniowie musieli zmierzyć się z obliczonym na czas testem wielokrotnego wyboru, a następnie, ci, którym udało się przebrnąć przez etap pisemny, stanęli do rozgrywek w postaci odpowiedzi ustnych.

   Pytania w tej olimpiadzie są bardzo trudne, uczestnicy muszą wykazać się doskonalą wiedzą wielu obszarów tematycznych z dziedziny polityki, prawa, praw człowieka, konfliktów międzynarodowych, organizacji światowych itp. Muszą udowodnić, że rozumieją zasady funkcjonowania państw i  społeczeństw, że nie są im obce systemy gospodarcze na świecie, że są doskonale zorientowani  w kwestiach kultur poszczególnych państw, narodów  czy grup etnicznych.

   To naprawdę bardzo trudna olimpiada, dlatego wielki sukces Oli okupiony był długimi miesiącami ciężkiej pracy.  OGRMONE GRATULACJE!!!!!!!

Anna Korab