MATURZYSTO, MATURZYSTKO!

Niespełna 3 lata temu wybrałeś/-łaś naszą szkołę jako miejsce swojego kształcenia na poziomie ponadgimnazjalnym.

W murach II LO miałeś/-łaś okazję realizować swoje zainteresowania i pogłębiać wiedzę zarówno na profilach ścisłych, jak i humanistycznych, czy biologiczno-chemicznych.  Dziś stoisz przed kolejnymi wyborami. Musisz sobie odpowiedzieć na trudne, ale bardzo ważne pytania:
 

  1. Co chciałbym/chciałabym robić w życiu?
  2. Jaki kierunek studiów pozwoli mi na uzyskanie upragnionych umiejętności?
  3. Zdawanie których przedmiotów na egzaminie maturalnym pomoże mi dostać się na wybrany kierunek studiów?

Jeśli wiesz już co chcesz zdawać (bo co musisz, czyli język polski, matematykę i język obcy nowożytny – wiesz już od dawna), to zajrzyj na strony, które przybliżą Ci formę egzaminów maturalnych z poszczególnych przedmiotów. Poniżej znajdziesz przydatne linki na temat matury i nie tylko:

Nasza szkoła przygotowała też bogatą ofertę zajęć fakultatywnych, w których udział jest całkowicie bezpłatny. Tutaj znajdziesz listę zajęć prowadzonych w roku szkolnym 2018/2019.
 
Dodatkowo, nie zapomnij przeczytać komunikatów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej  w Krakowie o egzaminie maturalnym planowanym w maju  2019 roku:

Uwaga! Pisemne egzaminy maturalne w roku 2019 planowane są od 6 do 23 maja.

Pamiętasz, jak z maturą poradzili sobie Twoi starsi koledzy i koleżanki? Jeśli nie – zajrzyj na naszą stronę internetową w zakładkę WYNIKI MATUR. Poprzeczka jest ustawiona wysoko, ale i Ty dasz radę – w końcu uczysz się w Szkole Osobowości ;)

Wybrane informacje o egzaminie maturalnym dla maturzystów - tutaj

Zapraszamy do zapoznania się materiałami na temat przebiegu egzaminu maturalnego opracowanymi przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Krakowie - Prezentacja z konferencji dla PZE