W dniu 20 września 2022r. w naszej szkole gościliśmy przedstawicielki Kancelarii Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Biura Konsultacji Społecznych,  które poprowadziły wykład i prezentację dotyczącą historii i funkcjonowania niższej izby parlamentu RP.  W prelekcji udział wzięło około 150 uczniów z kilku rzeszowskich szkół, a wykład wzbogacony został o przemówienie współpracującego         z  II Liceum, posła Wiesława Buża, który z kolei opowiedział młodzieży o codziennej pracy posłów, ich zmaganiach z  wieloma różnorodnymi problemami, ich dostępności dla społeczeństwa, a nawet o tym jak wyglądała jego ścieżka do zdobycia mandatu posła RP.

Poseł Wiesław Buż był inicjatorem i „Dobrym Duchem” całego przedsięwzięcia, to jego działania doprowadziły do zaaranżowania współpracy rzeszowskich szkól w ramach projektu pozwalającego młodzieży zdobywać wiedzę o pracy Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Po części teoretycznej, przyszedł czas na popisy młodzieży – Konkurs Wiedzy o Sejmie RP. W zmaganiach tych wzięło udział 52 uczniów z trzech szkół  i okazało się, że wszyscy uczestnicy prezentują naprawdę wysoki poziom wiedzy.

Wyłonienie zwycięzców nie przysporzyło jednak organizatorom problemów, uczniowie naszej szkoły okazali się doskonali przygotowani i odnieśli wielki sukces.

I miejsce – Dawid Bartnik z klasy 4Bs

II miejsce – Kacper Ciupak z klasy 3B

III miejsce Kacper Cieszyński z klasy 4Bs

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, którzy wykonali sporo ciężkiej pracy - przez kilka tygodni powtarzali zarówno znane zagadnienia dotyczące prawa konstytucyjnego obowiązującego w Rzeczypospolitej Polskiej,  jak też zapoznawali się z zupełnie nowymi  kwestiami.


Fanpage 2LO