Dzień Otwartych Drzwi w II LO

28 kwietnia otworzyliśmy gościnnie drzwi naszej szkoły dla ósmoklasistów. Zrobiliśmy to z radością tym większą, im dłużej ze względu na sytuację pandemiczną wszyscy na takie otwarcie czekaliśmy.

Uroczyste rozpoczęcie Dnia Otwartych Drzwi przypadło w udziale panu Dyrektorowi Andrzejowi Szymankowi, który w swoim wystąpieniu w auli szkolnej przedstawił historię szkoły i jej ofertę edukacyjną.

Chcąc zademonstrować naszym gościom niepowtarzalny klimat ,,Drugiego", w organizację wydarzenia mocno zaangażowali się zarówno nauczyciele, jak i uczniowie, których kreatywność była godna podziwu. Odwiedzający szkołę ósmoklasiści mieli okazję uczestniczyć w doświadczeniach chemicznych, trafić na ucztę rzymską  i sprawdzić się w quizach mitologicznych i historycznych, obejrzeć rekonstrukcje historyczne i szkolne archiwum. W sali matematycznej wiele osób spędzało czas przy ciekawych grach, w informatycznej mogło  podziwiać  LEGO - roboty, w biologicznej zatrzymywało się przy tworzeniu preparatów i ich obserwacji pod mikroskopem. W sali P1 klasa 1a urządziła starożytny asklepiejon, serwując przybyłym ziołowe herbatki i porady terapeutyczne. Uczniowie z profilu geograficznego przybliżyli odwiedzającym tradycje z różnych stron świata, podobnie reprezentanci języków obcych, którzy postarali się odtworzyć smaki i klimaty Włoch, Hiszpanii, Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii, sami dobrze się przy tym bawiąc. W klimacie zabawy goście mogli dowiedzieć się wiele o wymianach młodzieżowych i projektach realizowanych w szkole, a przede wszystkim zapoznać się z ofertą edukacyjną na najbliższy rok.

Konkretne informacje o poszczególnych profilach przekazywali młodszym kolegom uczniowie dyżurujący w sali gimnastycznej na zorganizowanych tam stoiskach profilowych. Tam również nie zabrakło atrakcji, jak np. możliwość drukowania na drukarce 3D. W sali gimnastycznej można było także zapoznać sie z ofertą działających w szkole organizacji i kółek zainteresowań.

Nie zabrakło oczywiście programu artystycznego. W auli II LO występowali kolejno: Dziewczęca Orkiestra Szałamaistek i Mażoretek Incanto, Mała Resovia Saltans oraz klasy pierwsze ze swoimi programami otrzęsinowymi.

Najważniejsze jednak było zapewne to, że oprowadzający gości po szkole nasi uczniowie mogli w indywidualnych, szczerych rozmowach przekazać jak najwięcej konkretnych informacji. Opowiadając  o możliwościach, jakie daje uczniom II LO i demonstrując swoje zaangażowanie, byli oni doskonałą wizytówką szkoły.

Wszystkim, którzy wzięli udział w promocji naszego liceum, serdecznie dziękujemy. Składamy również podziękowania tym wszystkim, którzy zechcieli nas odwiedzić, i mamy nadzieję, że nasz Dzień Otwartych Dni pomoże im w wyborze szkoły średniej. Być może z wieloma spotkamy się po wakacjach.

A zatem do zobaczenia!

Film prezentujący działanie robota LEGO EV3

Fanpage 2LO