Wycieczka do Toskanii na dobry początek roku szkolnego

 

Tegoroczny początek roku szkolnego  grupa uczniów naszego liceum wspominać będzie zapewne długo i ciepło, a to za sprawą wycieczki do Toskanii, którą udało nam się odbyć w dniach od 6 do 11 września. 

W wyjeździe, który w miał na celu nie tylko poznanie dziedzictwa kultury europejskiej, ale także integrację i "naładowanie akumulatorów" w trudnych czasach pandemii, wzięli udział głównie maturzyści z klasy 3bg oraz ich młodsi koledzy z klasy 2i. 

Na trasie wycieczki znalazły się takie perełki Toskanii, jak Lukka, Piza, Volterra, San Giminiano i Siena, a ukoronowaniem imprezy był całodzienny pobyt we Florencji. Zawarte w programie poznawanie Florencji wg indywidualnych zainteresowań  wpisywało się w realizowany przez II Liceum Ogólnokształcące projekt edukacyjny, dofinansowany z Funduszy Europejskich "#bettertogether- Europa i My".

Młodzież odkrywała we Florencji miejsca o szczególnym znaczeniu kulturowym. Wiedzę o tych miejscach uczniowie będą mieli okazję pogłębić na lekcjach języka angielskiego, przedstawiając swoje reminiscencje z podróży, a zarazem uczestnicząc w przygotowaniu zindywidualizowanego planu odkrywania Florencji, przeznaczonego dla nauczycielki  j. angielskiego, p. Katarzyny Warchoł, która w tym mieście w ramach projektu w październiku odbywać będzie kurs językowo-kulturowy.