DZIEŃ DAWCY SZPIKU

W II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM W RZESZOWIE

W dniu 3 grudnia 2019 r. , już po raz szósty, odbył się w naszej szkole DZIEŃ DAWCY  SZPIKU KOSTNEGO. Akcja  została przeprowadzona we współpracy z fundacją DKMS (Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska). 

W ramach akcji odbyły się spotkania informacyjne dla klas drugich i trzecich, na które złożyły się prelekcje na temat przeszczepu szpiku kostnego oraz  możliwość rejestracji potencjalnych dawców. Pełnoletni uczniowie spotkali się z lekarzem hematologiem, Panią doktor Magdaleną  Hałasz, która odpowiadała na nurtujące młodych ludzi pytania związane z oddawaniem szpiku. Swoimi trudnymi doświadczeniami walki z białaczką podzielił się pan Jarek, który był gościem specjalnym podczas prelekcji.

W czasie rejestracji aż 71  osób wyraziło swoją gotowość do  znalezienia się w bazie danych fundacji DKMS. To rekordowa ilość osób w naszej szkole!!! Zarejestrowane osoby to pełnoletni uczniowie naszej szkoły. Być może ktoś z nich podaruje osobie czekającej na przeszczep szpiku, szansę na nowe życie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wyrazili swoją chęć pomocy poprzez rejestrację do Bazy Dawców Komórek Macierzystych.  W sposób szczególny dziękujemy Dyrekcji za wsparcie działań na rzecz dawstwa szpiku oraz woluntariuszom, którzy pomogli nam przeprowadzić wszystkie zaplanowane na Dzień Dawcy Szpiku Kostnego działania.


szczęśliwy
15
numerek