DEBATY OKSFORDZKIE – OSTATNIE STARCIE

W piątek 26 marca rozgrywana była faza grupowa finału Debat Oksfordzkich organizowanych przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Organizatorzy zdecydowali się na stworzenie czterech grup, pośród których jedna liczyła cztery drużyny, a trzy składały się z trzech drużyn, tam już gdzie każdy debatował z każdym.

Nasza drużyna w składzie – Mateusz Brożbar z klasy 2bs, Ola Stańko, Paweł Płonka oraz Michał Szewczyk z klasy 2bg, znalazła się w grupie C i debatowała przeciwko II LO w Radomiu tezę drugą – „Rankingi szkół średnich powinny zostać zakazane” jako propozycja, a następnie przeciwko XII LO w Olsztynie tezę trzecią – „Uczestnictwo cele brytów w ruchach społecznych przynosi więcej strat niż zysków” jako opozycja.

W pierwszej debacie przeciwnicy okazali się lepsi, drugą wygrali uczniowie naszej szkoły. Ostatecznie cały turniej wygrała właśnie ta szkoła, z którą nam przyszło wcześniej przegrać - II LO z Radomia.

Podczas debat mogliśmy podziwiać umiejętności oratorskie naszych uczniów, sposób myślenia, logikę ale także to, z jaką klasą umieli przyznać się do przegranej i szczerze pogratulować ostatecznym zwycięzcom

  Serdecznie gratulujemy!!!!

Katarzyna Sawicka, Anna Korab

W poniższej galerii znajdziecie relację fotograficzną z ubiegłorocznych DeBBat.