GAZETKA SZKOLNA

,,Halo drugie!” to szkolna gazetka, która ukazuje się od wielu lat pod opieką nauczycieli polonistów i pod ich merytorycznym nadzorem. Przez lata przybierała wiele różnych form. W chwili obecnej, w odpowiedzi na potrzeby społeczeństwa informacyjnego, prowadzony jest specjalny blog.

Od samego początku duży wpływ na gazetkę miała sama Redakcja i pomysły jej członków. Wraz z każdą zmianą pokolenia uczniów, zmieniała się sama gazeta, rubryki tematyczne oraz wizja gazetki, ale zawsze najważniejszym jej celem było i jest opisywać naszą szkolną rzeczywistość. Jeśli ktoś jest ciekawy, jakie tematy są aktualnie podejmowane przez redaktorów naszej gazetki – koniecznie musi tam zajrzeć. Wystarczy kliknąć https://2lorz.blogspot.com/

Tematyka oraz kształt każdego wydania gazetki jest omawiany w czasie zebrań redakcji, które odbywają się raz w tygodniu. W czasie kolegium redaktorzy starają się w toku dyskusji wyłonić najlepsze pomysły, ustalić tematykę kolejnego wydania oraz szatę graficzną. Każde wydanie jest efektem ich wspólnej pracy i kreatywności. Każde wydanie to również rezultat wielu kompromisów, ale także i twórczych pomysłów, z których jesteśmy dumni.

Jednym z najciekawszych doświadczeń podczas pracy w gazetce są udziały w warsztatach dziennikarskich organizowanym m.in.: w Redakcji Polskiego Radia Rzeszów, Rzeszowskim Oddziale Telewizji Publicznej, czy w Redakcji Gazety Wyborczej.

W poprzednich latach redakcja „Halo Drugie!” brała udział w ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Obecnie redakcja zamierza powrócić do tej pięknej akcji i popularyzować wśród najmłodszych wartościową literaturę dziecięcą i nie tylko.

Wszystkie wysiłki redakcji naszej gazetki zostały docenione i nagrodzone przez wykładowców kierunku filologia polska w Instytucie Filologicznym Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu (2013 r.).

Fanpage 2LO