SZKOLNE KOŁO PTTK/ SZKOLNY KLUB TURYSTYCZNY

Działalność Koła opiera się o główny cel, jakim jest zachęcanie do poznawania ziemi ojczystej, jej historii, zabytków i ludzi, którzy ją zamieszkują, a i niewątpliwie wykształcenie poczucia tożsamości narodowej, które wynika ze wspólnej historii, jak również z poznawania walorów przyrodniczych naszego kraju. Mając na uwadze powyższe cele, opiekunowie Koła organizują rajdy rowerowe (np. z okazji Dni Kardiologicznych, kilkudniowe rajdy w Bieszczady (2006/07), Beskidy (Beskid Sądecki 2007/08)). Tradycyjnie już jesienią, członkowie Koła udają się na rajd zatytułowany „Jesień w Beskidzie Niskim”, a wiosną w wędrówkę „Szlakiem im. płk. Leopolda Lisa-Kuli” – patrona szkoły. Dużą popularnością cieszą się też tzw. „Marsze na orientację”. Na swoich spotkaniach członkowie Koła omawiają trasy rajdów, zasady bezpieczeństwa oraz właściwego zachowania się podczas wycieczek szkolnych, dzięki czemu promują zdrowy i higieniczny tryb życia, a młodzież ma możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu.

Szkolny Klub Turystyczny (SKT) działający przy II LO ma na celu popularyzację pieszych wędrówek z plecakiem. Jest to organizacja, do której należą wszyscy pragnący podziwiać piękno polskiej przyrody, poznawać ciekawe zakątki regionu podkarpackiego i nie tylko…

Plan działania SKT zamyka się w następujących ramach:

1. zdobywanie Górskiej Odznaki Turystycznej

2. tradycje i kultura regionu

3. wycieczki krajoznawcze

4. współpraca z PTTK

Co roku SKT przeprowadza nabór nowych członków koła, w szczególności wśród uczniów klas pierwszych i drugich oraz dba o bieżące informowanie uczniów o rajdach i wycieczkach turystyczno-krajoznawczych organizowanych przez PTTK Oddział Rzeszów.

Zainteresowanych tematyką turystyczną zapraszamy do odwiedzenia stron:

 

 

Fanpage 2LO