KLASA 1C –  udział w projekcie  pn.
„Ekonomia? Challenge accepted!”

W tym roku szkolnym uczniowie klasy 1c wzięli udział w  projekcie pn. „Ekonomia? Challenge accepted!” realizowanego przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Projekt był autorskim pomysłem Instytutu Badań i Analiz Finansowych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie. Do udziału w projekcie byli zaproszeni uczniowie szkół średnich z terenu województwa podkarpackiego, którzy są zainteresowani poszerzeniem swojej wiedzy z zakresu podstawowych zagadnień ekonomii, lecz niekoniecznie wiążą swoją przyszłość z pracą w sektorze finansowym.

Jego głównym celem było wyjaśnienie istoty codziennych zjawisk ekonomicznych oraz umożliwienie świadomego interpretowania napływających informacji, i równie świadomego podejmowania decyzji konsumenckich.

I etap konkursu polegał na udziale w czterech webinariach prowadzonych  przez specjalistów Instytutu Badań i Analiz Finansowych, które dotyczyły następujących tematów:

- Ekonomia w mediach

- Podatki i inne obciążenia publicznoprawne

- Zdolność kredytowa

- Pomnażanie kapitału

II etap to gra terenowa, która odbyła się 26.03.2019 w Bóbrce w Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa. Do tego etapu przeszło 60 uczniów z województwa podkarpackiego, którzy w zespołach trzyosobowych zmagali się z wyznaczonymi zadaniami.

W grupie tej znalazło się 35 uczniów klasy 1C II Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie.

W ramach imprezy uczestnicy mogli także zwiedzić muzeum i czynną kopalnię oraz rozegrać grę planszową „Cash flow”. Czas spędzili bardzo efektywnie, wykazując się dużym zaangażowaniem.

I miejsce – Wiktor Woźny, Piotr Rodzinka

II miejsce -  Martyna Pinda, Eryka Sokół

III miejsce -  Marek Mucha, Karol Gunia.

Opiekunami byli Pani Jolanta Ludwin i Pani Renata Wnęk

SERDECZNIE GRATULUJEMY !