PROJEKTY eTwinning

W mijającym semestrze uczniowie z klas 2b oraz 1g brali udział w międzynarodowych projektach na platformie

eTwinning:

- 2b współtworzyła projekt pt. Let me introduce myself   wraz z uczniami z Lycée Gaston Crampe z Aire Sur L'Adour, we Francji. Głównym celem tej współpracy było stosowanie języka angielskiego w codziennym kontakcie z rówieśnikami z innego europejskiego kraju. Młodzież komunikowała się poprzez e-mail, media społecznościowe, brała udział w dyskusjach na forum, wymieniając się poglądami na temat systemów edukacji, tożsamości europejskiej oraz miejsc pochodzenia i planów na wakacje. Uczniowie 2b przygotowali prezentację o II LO i najciekawszych miejscach w Rzeszowie. Projekt zakończyła wymiana pocztówek i tradycyjnych listów.

- Grupa druga z klasy 1g uczestniczyła w projekcie: Health is wealth wraz z grupami z Czech : Střední průmyslová škola elektrotechnická, Praha oraz z Francji : Lycée Polyvalent Darius MILHAUD, Le Kremlin Bicetre.  

W ramach współpracy uczniowie wymieniali się wiadomościami na temat szkoły, miasta oraz kraju zamieszkania, brali udział w dyskusjach na forum, projektowali logo projektu oraz przygotowywali quizy dotyczące zdrowego stylu życia. Projekt będzie kontynuowany w kolejnym semestrze po wakacjach.

Międzynarodowa współpraca na platformie eTwinning wpisuje się w realizację założeń projektu #bettertogether – Europa i My, realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Edukacja szkolna.