RANKING SZKÓŁ ZWOLNIENI Z TEORII 2020

Mamy kolejny powód do dumy- najnowszy Ranking szkół, uczących praktycznych kompetencji na projektach społecznych, potwierdza wyraźnie, że II LO  skupia młodzież nietuzinkową i zaangażowaną społecznie.

Mowa tu o świeżym Rankingu Szkół ,,Zwolnieni z teorii 2020", w którym na 300 sklasyfikowanych szkół z całej Polski nasze liceum zajęło 30 miejsce, będąc zarazem na pierwszym miejscu w Rzeszowie i czwartym na Podkarpaciu. To naprawdę fenomen, że w naszej szkole corocznie realizowanych jest kilka projektów w ramach olimpiady ,,Zwolnieni z teorii", wystarczy wspomnieć choćby nagrodzony kiedyś Srebrnym Wilkiem projekt ,,Historia na kartki", czy ,,Projektuj z nami- bliźniakami".

Tak wysoka pozycja w tegorocznym rankingu jest w dużej mierze zasługą projektu ,,Bliżej", realizowanego przez grupę uczniów naszej szkoły, promującego profesjonalną edukację seksualną młodzieży. Kryteria rankingu  to profesjonalne planowanie, pozyskiwanie partnerów do współpracy, liczba beneficjentów i liczba wzmianek medialnych o inicjatywie. Jak widać, nasi uczniowie doskonale spełnili postawione przed nimi wymogi. Twierdzą, że nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa, zatem przyszły rok zapowiada się również interesująco.

Pełne zestawienie rankingowe można obejrzeć tutaj