Rekolekcje dla klas maturalnych II LO

W dniach 3.11 -5.11.2021r. w ośrodku rekolekcyjnym „Kana”, znajdującym się w Czarnej Sędziszowskiej, odbyły się rekolekcje dla uczniów klas maturalnych. Na to wydarzenie zostaliśmy zaproszeni przez samego dyrektora ośrodka – najwspanialszego księdza Tomasza Rusyna uczącego w naszej szkole, zaś Słowo Boże i katechezy głosił cudowny ksiądz Mateusz Wielgosz, natomiast wsparcie duchowe zapewniała najkochańsza pani Joanna Kocór.

Całe 3 dni przepełnione były modlitwą, adoracjami, indywidualną rozmową z Bogiem, a także konferencjami, które jasno tłumaczyły nam zagadnienia z Pisma Świętego oraz związane z miłością Boga do nas, powołaniem, a także grzechem i spowiedzią.

Centrum każdego dnia była Eucharystia, w której my, uczestnicy, mogliśmy mieć czynny udział poprzez czytanie czytań, psalmów oraz śpiewanie pieśni. Dla dużej części uczestników bardzo istotnym momentem, była czwartkowa spowiedź, którą każdy mógł przeżyć w spokojnej, kameralnej i komfortowej atmosferze.

W wolnym czasie, którego, przez dosyć napięty program, było stosunkowo niewiele, integrowaliśmy się ze sobą, rozmawialiśmy, dyskutowaliśmy, popijając herbatę lub kawę, zagryzając sławetnymi ciastkami załatwianymi przez księdza dyrektora. Brak wystarczającej ilości wolnego czasu za dnia, rekompensowaliśmy wieczorami siedząc do późnych godzin nocnych i oglądając filmy lub grając
w najróżniejsze gry.

Te kilka dni, pomimo swojej intensywności, były pięknym, wartościowym przeżyciem, a jego owoce i wspomnienia z niego będą w nas jeszcze przez długi czas.

Aleksandra Jarosz
Hania Oleksiewicz