SZLACHETNA PACZKA 2022

Szkolne Centrum Wolontariatu zaprasza wszystkie klasy do włączenia się do przygotowania tegorocznej Szlachetnej Paczki! Jest to ważna akcja charytatywna, w której uczestniczymy już od kilku lat.

Co należy zrobić?

Przeczytajcie opis rodziny, której pomagamy. Zdecydujcie, czy włączacie się z całą klasą, indywidualnie bądź z grupą przyjaciół. Zgłaszajcie się w najbliższym tygodniu do Pani Oktawii Kaplity w celu „zarezerwowania” produktów- prezentów z listy, które stworzą Szlachetną Paczkę. Finał akcji odbędzie się 9 grudnia, ale nie czekajcie do ostatniej chwili, bo pewne rzeczy trzeba zorganizować wcześniej.

 

Rodzina, dla której przygotowujemy Paczkę:

Pani Elżbieta   83 lat     oraz jej Córka Pani   Anna    59 lat (imiona zmienione)

 

Historia Rodziny

Jeszcze dwa lata temu życie pani Elżbiety wyglądało zupełnie inaczej. Pomimo zmagania się z wieloma chorobami, dawała sobie radę sama. Niestety amputacja obu nóg skazała ją na leżenie w łóżku i pomoc córki. Bardzo dobra opieka sprawowana przez panią Annę oraz rehabilitacja sprawiły, że pani Elżbieta jest w stanie sama przemieścić się na wózek oraz do kuchni i łazienki. Niestety w dalszym ciągu jest całkowicie zależna od córki. Rodzina utrzymuje się z renty pani Elżbiety, ponieważ pani Anna była zmuszona zrezygnować z pracy, by opiekować się mamą. Ich przychód to 2865 złotych (otrzymały pomoc w ramach dodatku węglowego). Po opłaceniu kosztów utrzymania domu i wydatków związanych z leczeniem (łącznie 1749zł) na jednego członka rodziny pozostaje kwota 558 złotych miesięcznie.

 

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

1. LODÓWKA ( klasy włączają się finansowo)

2. ŚRODKI CZYSTOŚCI (klasa dostanie listę konkretnych produktów)

3. ŻYWNOŚĆ (klasa dostanie listę konkretnych produktów)

 

Dodatkowo spróbujemy spełnić jak najwięcej z poniższych:

4. Pani Elżbieta: Dres – Polar – Rozmiar L + balsam do ciała.

5.Pani Anna: Adidasy, Rozmiar: 35 + krem do twarzy.

6. Koc, Pościel (poszwy, prześcieradło160x200cm), Ręczniki.

7. Karma dla kotów: Pani Elżbieta traktuje koty jako swoich przyjaciół.

8. Zlewozmywak.

Fanpage 2LO