Wir bedanken uns herzlich bei unserer Partnerschule Helmholtz-Gymnasium Bielefeld!

 

Das war eine tolle Aktion und wir hoffen, dass wir zusammen einen kleinen Beitrag dazu leisten konnten, hilfsbedürftigen Menschen in der Ukraine in dieser schlimmen Zeit etwas Gutes zu tun!

A wszystko zaczęło się od tego, że uczniowie II LO przez kilka dni pomagali w Hali Podpromie w sortowaniu i pakowaniu darów dla dotkniętych niczym nieuzasadnioną agresją naszych sąsiadów z Ukrainy. Relację z tej akcji na stronie II LO zauważyła dyrekcja Helmholtz-Gymnasium Bielefeld. Jest to nasza szkoła partnerska, z którą od wielu lat organizujemy wymiany uczniowskie. Cała społeczność szkolna Helmholtz – Gymnasium zapragnęła włączyć się w nasze działania. Wysłaliśmy więc do naszych partnerów listę najpotrzebniejszych artykułów a oni ogłosili zbiórkę w szkole. Niemieccy uczniowie, ich rodzice, znajomi podarowali koce, odzież, obuwie, słodycze, zabawki, piłki, przybory szkolne, artykuły higieniczne, żywność. Wszystko to przywiózł do Rzeszowa (użyczonym przez lotnisko Paderborn Lippstadt samochodem) pan Marian Woloch.

Zebrane artykuły przekazaliśmy podopiecznym domu dziecka z Charkowa oraz do punktu zbiórki w Hali Podpromie.

 Dodatkowo nauczyciele z naszej szkoły partnerskiej zebrali pieniądze, które zostały przekazane na wyprawki dla uczniów z Ukrainy, uczących się w szkołach rzeszowskich.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy całej społeczności naszej szkoły partnerskiej!