26 maja wybraliśmy się na wycieczkę do Krakowa pod opieką pań Marty Barwińskiej, Ewy Kolendowskiej,  Katarzyny Warchoł oraz Agnieszki Pietrygi-Puch. Wyjazd zaczęliśmy od spaceru na rynek miasta. Właśnie tam, w Sukiennicach, udaliśmy się na wystawę, która  umieszczona jest w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku.

Wystawa zawierała wiele pejzaży, ale malarstwo o tematyce obyczajowej również było często spotykane. Nie brak było obrazów przedstawiających sceny batalistyczne oraz historyczne. Większość wystawy stanowiła twórczość impresjonistyczna, powalająca pięknem ulotnych chwil zatrzymanych na płótnie.

Następnie udaliśmy się do jednego z oddziałów Muzeum Narodowego, gdzie podziwiać mogliśmy wystawę Jacka Malczewskiego. Tworzył on w epoce symbolizmu, co łatwo dało się zobaczyć, ale i przede wszystkim odczuć poznając jego dzieła. Szczególne wrażenie zrobił na mnie obraz zatytułowany "Wytchnienie", przedstawiający malarza przykutego do stołu, celem odpoczynku od niekończącej się pracy artysty. Cała wystawa była wspaniała i zdecydowanie warta zobaczenia.

Cały dzień zwieńczyliśmy musicalem opartym o film "Pretty Woman", zatytułowanym zresztą tak samo. Spektakl odbywał się w Teatrze Variété. Reżyserowany był przez Wojciecha Kościelaka, a główne role zagrali Adrianna Dorociak oraz Marek Nędza.